Filtruj według
Pręty gwintowane 1M - DIN 976
Pręt gwintowany 1 M DIN 976 - A2
Długość 1000 mm
- DIN 976
Gatunek: stal nierdzewna A2
Stal nierdzewna jest jednym z popularniejszyh metali na rynku przemysłowym w obecnych czasach. Jej geniusz ukryty jest już w samym nazewnictwie co oznacza, że jest ona odporna na korozję oraz na oddziaływanie agresywnych substancji chemicznych.
Aktywne filtry
Innymi indywidualnymi właściwościami stali austenitycznych AISI 304, bo do nich należy "nierdzewka" są również dobra spawalność, wyższa od stali ferrytyczych zdolność wydłużania, możliwość obróbki na zimno, odporność mechaniczna i przede wszystkim estetyczny wygląd. Ciekawą cechą jest też niższa przenikalność magnetyczna. Na antykorozyjność wpływa skład tego typu metalu, a mianowicie około 18 % zawartość chromu i co najmniej 8 % zawartość niklu. Wytrzymałość wynosi 700 MPa, co oznaczamy A2-70.
W naszej ofercie posiadamy pręty gwintowane z gwintem metrycznym według norm DIN 976.
Klasyfikacja produktów ze stali dokonywana jest na podstawie przyjętych norm. Najczęściej spotykamy się z następującymi normami: DIN - utworzone przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny, PN - tzw. Polska Norma, jej wymogi zostały zdefiniowane w krajowych instytutach oraz ISO - opracowane przez International Ogranization for Standarization czyli sporządzone przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną.
Dokonując zakupu prętów gwintowanych, powinniśmy się kierować określonymi normami gdyż to daje pewność, iż zakupione przez nas elementy są na odpowiednim poziomie.
Ogólnie rzecz biorąc pręty gwintowane są wyrobami hutniczymi stanowiącymi alternatywę dla tradycyjnych śrub wykorzystywanymi w budownictwie przemysłowym. Cechą charakterystyczną jest ich długość, która w znacznym stopniu przekracza ich przekrój. Powstają w drodze walcowania lub przeciągania surowca metalowego. Są to produkty charakteryzujące się dużą sztywnością. Aby je zdeformować, należy użyć dużej siły i odpowiednich urządzeń. Bez tego nie będzie to możliwe. Pręty gwintowane są zaopatrzone w gwint.
Zaletą prętów gwintowanych jest ich długość, dzięki której można łączyć elementy o większej grubości lub przekroju, w tym także blachy znajdujące się w większej odległości. Te wyroby nie posiadają zakończenia dlatego też z łatwością można je przekładać przez otwory bez zachowania kierunku. Aby zamocować pręt należy nakręcić nakrętkę motylkową lub sześciokątną. Pręty gwintowane stanowią silne i stabilne łącze konstrukcji.
Zastosowanie prętów gwintowanych oznaczonych normą DIN 976 jest bardzo szerokie i uwarunkowane długością tego elemntu. Mogą być stosowane przy montażu instalacji wentylacyjnych, hydraulicznych czy elektrycznych. Znajdują też zastowanie przy podwieszaniu sufitów, tworzeniu korytek dla kabli, przewodów, rur. Służą także do stabilizacji zbrojeń konstrukcji żelbetowych.
W naszej ofercie znajdują się pręty gwintowane nierdzewne DIN 976 o długości 1000 mm następujących średnicach:
M2, M3, M4, M5, M6, M8, M10, M12, M14, M16, M18, M20.