Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

Podkładki zwykłe i poszerzane

Choć podkładki to niewielkie elementy, mają jednak duży wpływ na połączenia śrubowe z udziałem nakrętek. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów przygotowaliśmy wysokiej jakości podkładki zwykłe oraz podkładki poszerzane. Na czym polega ich działanie oraz co sprawia, że zakup w sklepie online Bator jest najlepszym rozwiązaniem? Wyjaśniamy i doradzamy, które będą dla Ciebie najlepsze!

Podkładki – na czym polega ich działanie?

Podkładki to doskonały przykład na to, że niewielki element może mieć kolosalne znaczenie dla dużej całości. Zadaniem każdej podkładki do śrub jest wzmocnienie wykonywanych połączeń. Dokonuje tego poprzez zabezpieczenie śruby i nakrętki przed odkręceniem się - co może być spowodowane na przykład długotrwałymi/częstymi drganiami lub wstrząsami. Dzięki temu miejsce złączenia zyskuje na stabilności, wpływając na spójność całej konstrukcji, a co za tym idzie – bezpieczeństwo ludzi znajdujących się przy niej.

Czym różnią się podkładki zwykłe od poszerzanych?

W ofercie sklepu online Bator możesz znaleźć dwa rodzaje podkładek: zwykłe oraz poszerzane. Podkładki zwykłe są zgodne z wymagającą normą Niemieckiego Instytutu Normalizacyjnego – DIN 125. Jest to podkładka płaska, przeznaczona od oddzielenia śruby bądź nakrętki od elementu łączonego. Zazwyczaj takie podkładki stosuje się w połączeniach przy materiałach miękkich lub kruchych, zwłaszcza w sytuacji, gdy średnica otworu jest większa od średnicy śruby. Podkładka chroni w ten sposób przed odkształcaniem i daje dodatkowe zabezpieczenie elementu złącznego.

Podkładki poszerzane to z kolei podkładki stosowane jako dystans pomiędzy nakrętką a elementem przykręcanym. Jest to możliwe dzięki temu, że ich średnica zewnętrza jest większa o 2,5 – 3 razy od średnicy gwintu. Każda podkładka poszerzana musi charakteryzować się bardzo dużą wytrzymałością na działanie sił zgniatających. Zazwyczaj używa się ich do stabilizacji połączeń w wykonywanych w materiałach miękkich oraz podatnych na odkształcenia. Najczęstszymi obszarami ich zastosowania jest budownictwo oraz konstrukcje drewniane.

Z jakiego materiału powinna być wykonana podkładka?

Sklep ze śrubami Bator dba o to, aby cały proponowany przez niego asortyment stanowiły elementy złączne najwyższej jakości. Nie inaczej jest z podkładkami. Wszystkie dostępne w sprzedaży podkładki wykonane zostały ze stali nierdzewnej A2. Jej właściwości antykorozyjne uzyskuje się poprzez dodanie do składu właściwych pierwiastków – są nimi chrom oraz nikiel – w odpowiednich proporcjach. Dzięki temu każda podkładka pod śrubę jest nie tylko odporna na oddziaływanie wilgoci, ale także w sytuacji chemicznego lub mechanicznego uszkodzenia natychmiast odbudowuje swoją powierzchnię, nie tracąc niczego ze swoich właściwości.

Na tym nie koniec. Wszystkie oferowane przez sklep online Bator podkładki mają również inne praktyczne cechy, które znacznie zwiększają ich wartość podczas prac konstrukcyjnych. Oto ich lista:

  • wykazują odporność na niskie i wysokie temperatury
  • cechuje je niska rozszerzalność termiczna
  • są łatwe w obróbce i łączeniu spawanych elementów
  • posiadają wysoką temperaturę topnienia
  • stal nierdzewna A2, z której wykonane są podkładki, podlega pełnemu recyklingowi

Jak wspomniano, istnieją różnych rozmiarów podkładki. Sklep internetowy Bator na bazie wieloletniego doświadczenia przygotował kilkanaście rozmiarów zarówno zwykłych, jak i nierdzewnych. Dzięki temu możesz dobrać podkładkę perfekcyjnie dopasowaną do rodzaju złączenia! Wytrzymałość wszystkich określona jest jako A2-70, czyli 700 MPa. Jeśli chodzi o same rozmiary, znajdziesz u nas skalę rozpiętości średnic od M3 do M30.

Bator online – Twój sklep z podkładkami

Cenimy czas naszych Klientów, dlatego do maksimum uprościliśmy sposób, w jaki znaleźć można w naszym sklepie podkładki. Są one podzielone na dwie kategorie – podkładki zwykłe oraz podkładki poszerzane. W każdej z nich masz do wyboru szereg rozmiarów. Wystarczy kliknąć na wybrany, aby złożyć zamówienie na dowolną ilość podkładek. Oczywiście możesz dodawać do swojego koszyka zakupowego każdą ilość podkładek w różnych rozmiarach.

Na tle konkurencji wyróżniają nas wyjątkowo przystępne, atrakcyjne ceny, dzięki którym zaopatrzenie się nawet w większą ilość podkładek nie będzie dla Ciebie dużym wydatkiem. Do kosztu zamówienia należy doliczyć opłatę za wybrany sposób dostawy. Jeśli jednak zamawiasz u nas produkty za ponad 800 złotych (dotyczy to różnych produktów, nie tylko podkładek), wówczas to my pokrywamy w całości koszty transportu! Zlecenia realizujemy do 48 godzin od momentu wpłynięcia zamówienia.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z podkładkami, zakupami lub realizacją zamówienia, nie wahaj się skontaktować z nami w każdej chwili drogą telefoniczną lub mailową. W firmie Bator pracują fachowcy doskonale znający się na podkładkach, śrubach oraz innych elementach złącznych. Mogą doradzić Ci najlepsze produkty do zaplanowanych prac, dzięki czemu zyskujesz pewność, że zakup będzie całkowicie spełniać twoje potrzeby i da Ci pełną satysfakcję!

Ponieważ możesz kupić u nas także śruby oraz nakrętki, w jednym miejscu nabędziesz wszystko, co jest Ci potrzebne do wydajnej pracy. Bator to sklep, którym pozwoli oszczędzić twój cenny czas oraz otrzymasz wszystko w jednej dostawie! Dlatego Sprawdź naszą ofertę podkładek i innych elementów złącznych już dzisiaj!

Podkładki umieszcza się jako dopełnienie pod nakrętkami lub zakłada się je pod samymi łbami śrub. Nie istnieje jedna, uniwersalna podkładka, ponieważ śruby i nakrętki występują w wielu różnych wersjach. Dlatego istotny jest gwint, a co za tym idzie – średnica rdzenia śruby. Należy także pamiętać o tym, aby materiał wykonania podkładki był taki sam, jak materiał wykonania śruby lub nakrętki.

Kategoria: Podkładki

Jest 28 produktów.

Pokazano 1-15 z 28 pozycji

Aktywne filtry

M10

M10

Cena 0,09 zł
M10

M10

Cena 0,52 zł
M12

M12

Cena 0,27 zł
M12

M12

Cena 1,55 zł
M14

M14

Cena 0,40 zł
M16

M16

Cena 0,26 zł
M16

M16

Cena 1,60 zł
M18

M18

Cena 0,58 zł
M20

M20

Cena 0,92 zł
M20

M20

Cena 4,00 zł
M24

M24

Cena 1,28 zł